YENİ ZELANDA’DA KORONAVİRÜS BİLANÇOSU

25 Haziran 2020 977 views 0

Yeni Zelanda Sağlık Direktörü tarafından yayınlanan verilere göre; Yeni Zelanda’da yurt dışından ülkeye dönüş yapan 3 kişiye koronavirüs tanısı konuldu. Aktif vaka sayısı 13’e yükselirken 1484 kişi de sağlığına kavuştu.

Koronavirüs salgınına karşı savaşın kazanıldığı açıklanan Yeni Zelanda‘da, yeni vakalar görülmeye başlandı.

Yeni Zelanda Genel Sağlık Direktörü Ashley Bloomfield, yurt dışından ülkeye dönen 3 kişide koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

YURT DIŞINDAN GELEN 3 KİŞİYE KORONAVİRÜS TANISI KONULDU

Koronavirüs görülen 70 ve 30’lu yaşlarındaki erkek hastaların Hindistan‘dan, 30’larındaki kadın hastanın da Peru’dan döndüğünü belirten Bloomfield, karantinaya alınan hastalarla birlikte yolculuk yapanlara test uygulandığını ve bu kişilerin de takibe alındığını söyledi.

13 AKTİF VAKA

Bloomfield, son 24 saatte 10 binden fazla kişiye test yapıldığını, ülkedeki toplam vaka sayısının 1519’a, aktif vaka sayısının da 13’e çıktığını aktardı.

Koronavirüs nedeniyle hastalanan 1484 kişinin iyileştiği ülkede, 22 Yeni Zelandalı hayatını kaybetmişti.

YURT DIŞINDAN DÖNENLERE İKİ KEZ TEST YAPILIYOR

Virüsün ortaya çıktığı mart ayından itibaren sıkı yasak ve kısıtlamalar yerine çalışma ve seyahat serbestisi getiren 1. seviyedeki kuralların yürürlükte olduğu ülkede, yurt dışından dönenlere 14 günlük karantina süresinde iki kez koronavirüs testi uygulanıyor.

Kaynak: Ensonhaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ