VENEZUELA DEVLET BAŞKANI, TRUMP İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR

23 Haziran 2020 304 views 0

ABD Başkanı Trump yaptığı açıklamada, Venezuela Devlet başkanı Maduro’nun kendisiyle görüşmek istediğini ve bu konuyu değerlendireceğini söyleyerek görüşme için yeşil ışık yaktı.

ABD’li Axios kanalına mülakat veren ABD Başkanı Donald Trump, ülkesi ile Venezuela arasındaki gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Trump, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın desteğiyle Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido‘ya herhangi bir bağlılığının olmadığını dile getirerek, “Onunla da olur onsuz da ama Venezuela’da yaşananlara son derece karşıyım.” ifadesini kullandı.

“BAZI İNSANLAR SEVİYOR, BAZILARI…”

Guaido’nun seçilmiş biri olduğunu, ancak kendisinin Guaido’ya çok olumlu bakmadığını belirten Trump, “Bazı insanlar seviyor, bazıları ise sevmiyor. Bana göre her iki taraf da çok bir anlam ifade etmiyor.” diye konuştu.

“GÖRÜŞMELERE KARŞI DEĞİLİM”

Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile muhtemel bir görüşmeye nasıl baktığının sorulması üzerine, “Maduro görüşmeyi istiyor ve ben de görüşmelere karşı değilim. Çok az görüşme teklifini reddettim. Bunu değerlendirebilirim.” dedi.

Kaynak: Ensonhaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ