ÖSYM YKS İÇİN YENİ ÖNLEMLER ALDI !

23 Haziran 2020 249 views 0

ÖSYM Başkanı, hafta sonu YKS’ye girecek öğrencilere ilişkin yaptığı açıklamada virüs taşıyan ya da virüslü kişilerle temas eden  adayların ayrı bina, ayrı sınıflarda sınava alınacağını ve adayların istedikleri takdirde maske, dezenfektan ile sınava  katılım gösterebileceklerini söyledi.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için koronavirüs önlemlerini açıkladı.

Sınava girecek adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacağını belirten Aygün, isteyen adayların maske, siperlik ve dezenfektanı ile sınava katılabileceğini bildirdi.

AYRI SALONLARDA SINAVA GİRECEKLER

Koronavirüs şüphesi taşıyan, tanısı konulan veya teması olan adayların, sınavdan önce ÖSYM’yi bilgilendirmesi gerektiğini belirten Aygün, “YKS’de koronavirüs durumu olan adaylar, tüm sınav merkezlerinde hazırlanan yedek binalarda ayrı salonlarda sınava alınacak.” ifadelerini kullandı.

VELİLERE UYARI

ÖSYM Başkanı Aygün, YKS adaylarının ailelerinin, çocukların sınava gireceği okullara bırakılmasının ardından okul bahçelerinde ve girişlerinde beklememeleri gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ