MUĞLA’DA KORKUTAN DEPREM

29 Haziran 2020 304 views 0

AFAD’ın yayınladığı güncel verilere göre, Muğla’nın Marmaris ilçesinde 5.2 büyüklüğünde bir yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin yerin 61,41 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirlendi. Can veya mal kaybı yok.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.43’te merkez üssü Muğla‘nın Marmaris ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 61,41 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

“HER HANGİ BİR SIKINTI YOK”

Deprem sonrası yazılı açıklamada bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Merkez üstü Marmaris ilçemiz olan 5.2 büyüklüğündeki deprem ilçelerimizde ve çevre illerde hissedildi. Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Çok şükür bölgede her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici. 5.2 bizim bölgemizin ve Türkiye’mizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Bölgedeki muhtarlarımızla temasa geçtik. Kendileriyle görüştük. Muhtarlarımızda her hangi bir sıkıntının olmadığını belirttiler.”


Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ