MHP LİDERİ BAHÇELİ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA

20 Ekim 2020 403 0

Gelen bilgiye göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında  ‘Askıda ekmek’ polemiğine değinerek “Milletin ekmeğine göz koyacak kadar nankörsünüz.” Dedi Bahçeli aynı zamanda Karabağ’da meydana gelen çatışmalar hakkında da düşüncelerini dile getirdi.  

İşte Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları: 

Bunların mayaları lekeli, sicilleri bozuk. Bu küstahlar ekmeksizlikleriyle hafızalara kazındı. Milletin ekmeğine göz koyacak kadar nankörsünüz.

Zilletin askısında nasıl rezil olacaklarının görülmesi yakındı. Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana olduğumuzu gösterdik.

Eleştiren odaklar kriz tacirleridir. Tarihin hangi ana noktasında hangi durağında bulunuyoruz. Tarihi kozlarımızı nasıl değerlendiriyoruz. Karşımızdaki fırsatlarını nasıl okuyoruz. Akıl ölçüleri dağılmış, ahlak seviyesi dükenmiş hiçbir siyasi akım bu sorulara cevap veremez.

Bölgesel veya uluslararası krizler hazırlıksız yakalanmanın sonucunda patlak vermiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin müthiş avantajlarıyla, zamanlama yanlışına maruz kalmayan bir devlet olduk.

Dağlık Karabağ meselesi sıradan bir mesele değildir. O coğrafyada yazılan Türk tarihidir. İşgalciler ise terör devleti Ermenistan’dır. Karabağ’da akan kan Türk kanıdır. Zamanı gelip çattı. Karabağ asıl sahibine geçecektir. 

Ermenistan korkak, hain, savaş suçlusudur. Türk düşmanları Dağlık Karabağ’da faaldir. Ermenistan sivillerin üzerine bomba göndermektedir. 60 yakın soydaşımız şehit edilmiştir. Ermeni askerleri kafileler halinde kaçmaları zaferin göstergesidir.

“HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSMAK HATADIR”

Dağlık Karabağ’da kimin kimin zulüm ittifakı yaptığı bellidir. Bizi üzen bir başka şey, diğer Türki Cumhuriyetlerin sessiz kalmalarıdır. Bu suskunluk, bu durgunluk Türk’e yakışıyor mu?

Diyoruz ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Hadi Kerkük’ten habersizsiniz, hadi Kıbrıs’ı görmediniz. Karabağ’ı nasıl görmediniz. Haklı olan Azerbaycan’dır. 

Haksızlık karşısında susmak hatadır. Türk’ün birliği ve beraberliği bütün ortak düşmanları yıkıp geçecektir. Ayıptır, günahtır sessiz kalmayın!

Türkler için ölmeyen millet denir. Ölümü öldürdük, korkuyu korkuttuk. Seve seve şehadete kucak açarız. Biriz beraberiz, hep birlikte Türklüğün eğilmez kolu kesilmez başıyız. 

“ERSİN TATAR’I TEBRİK EDİYORUM”

Ersin Tatar’ı tebrik ediyorum. Kumandalı anket şirketleri çuvalladı. Çok şükür, esaret değil, cesaret kazanmıştır. Çözümü federasyonda arayan gayri milli fikirler sandıkta kaybolmuşlardır. Taviz değil milli duruş kazandı. KKTC Doğu Akdeniz’deki son savunma hakkımızdır. Ne var ki “ışıklar yanıyor” mesajıyla kafalarında yer etmiş darbe özlemlerini sosyal medya kanalıyla paylaşan sorumsuzların, ışığı yakanın da kapatanın da sadece ve sadece millet varlığı olduğunu bilmeleri, yarım akıllarını başlarına almaları hem tavsiyemiz hem de ikazımızdır.

Kaynak: milliyet

BENZER KONULAR
YORUM YAZ