METEOROLOJİ’DEN UYARI: FIRTINA GELİYOR

23 Ocak 2021 65 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, yarın sabah saatleri itibariyle başlayıp akşam saat 21.00’a kadar  etkisini gösterecek olan fırtınanın İstanbul’un batısı ve Trakya bölgesinde görüleceğini ve olası olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın sabah Marmara batısı İstanbul ve Trakya’nın tamamı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar ile fırtına beklendiği uyarısı yaptı.

Rüzgar hızının 74 kilometreye kadar çıkacağı bildirilen açıklamada, “Yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarların Marmara’nın batısında (Trakya genelinde ve İstanbul), güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar (40-61 km/saat) ve yer yer fırtına (61-74 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

ZEHİRLENMELERE DİKKAT !
Yetkililer sabah saatlerinde başlayacak ve akşam saat 21.00’a kadar etkili olacak fırtınada, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması gibi olaylara karşı vatandaşı uyardı.

Kaynak: ahaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ