ABDULLAH GÜL: BU DURUM KAYGI VERİCİ

29 Haziran 2020 352 views 0

Abdullah Gül yaptığı açıklamada, “Türkiye uzun vadeli, analize ve uzmanlığa dayalı bir strateji noksanlığını hissediyor. Ekonomik göstergelerdeki ciddi bozulmalar geriye gidişe işaret ediyor. Bu durum kaygı verici.”  ifadelerini kullanarak, Türkiye’nin geriye gittiğini ve bu durumdan endişe duyduğunu belirtti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güncel siyasete dair önemli açıklamalarda bulundu. Gül’ün hedefinde iktidar partisi var.

Karar gazetesinden Taha Akyol’a konuşan Abdullah Gül, ekonomideki göstergelerin geriye gidişi gösterdiğini ve bu durumun kaygı verici olduğunu söyledi.

BU DURUM KAYGI VERİCİ

Gül, “Türkiye uzun vadeli, analize ve uzmanlığa dayalı bir strateji noksanlığını hissediyor. Ekonomik göstergelerdeki ciddi bozulmalar geriye gidişe işaret ediyor. Bu durum kaygı verici.” şeklinde konuştu.

“EKONOMİK KALKINMANIN TEMEL ZEMİNİDİR”

Cumhurbaşkanlığı sistemine dair görüşlerini de dile getiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Ben kuvvetler ayrılığına dayalı, her türlü vesayetten uzak, güçlü bir parlamenter sistemin Türkiye için daha doğru olduğunu savunurum. Çünkü, ülkemizde ideal demokratik hukuk devleti ancak böyle gerçekleşir. Bu da sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın temel zeminidir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ