YEŞİLÇAM'IN USTA İSİMLERİNEN AHMET MEKİN'İN YAŞAMINI YİTİRDİ !

03 Şubat 2020 190 0

Türk sinemasının usta isimlerinden olan Ahmet Mekin‘in eşi Kumral Şükran Kurteli, 2,5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin onkoloji bölümünde hayatını kaybetti. Hastalığı başladığından beri eşinin başından  hiç ayrılmayan Mekin, acı haberle yerle bir oldu.

Türk sinemasının usta ismi Ahmet Mekin‘in 63 yıllık eşi Kumral Şükran Kurteli, 2,5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde onkoloji bölümünde vefat etti. Yeşilçam filmleri ile 7’den 70’e herkesin tanıdığı Türk sinemasının emektar oyuncularından Ahmet Mekin’in hastanedeki görüntüleri yürek burktu.

88 yaşında ‘Altın Portakal’ ödüllü Ahmet Mekin’in kanser tedavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı olan 82 yaşındaki oyuncu Kumral Şükran Kurteli bu sabah hastanede hayatını kaybetti.


Türk sinemasının efsane jönlerinden Ahmet Mekin’in 63 yıllık eşi Kumral Şükran Kurteli, 2,5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde onkoloji bölümünde hayata gözlerini yumdu. Eşinin saat 08.00’de yaşamını yitirdiğini öğrenen Mekin, hastaneye geldi. Hastalığından bu yana eşinin başından ayrılmayan Mekin, acı haberle sarsıldı.

CENAZESİ BALIKESİR’E GÖNDERİLECEK
Kumral Şükran Kurteli’nin cenazesi bugün uçakla Balıkesir’e gönderilecek. Erdek ilçesinde düzenlenecek tören sonrası cenaze burada toprağa verilecek.


2 HAFTA ÖNCE RÖPORTAJ VERDİ
Ahmet Mekin, kendisi gibi oyuncu olan eşi için 2 hafta önce DHA’ya verdiği röportajda “1957 yılında eşim Avrupa’da Orhan Kemal’in romanından uyarlanan ‘Suçlu’ filmi ile uğraşıyordu. O tarihlerde tanıştık. Birlikte yaşamaya karar verdik ve eşim o tarihten itibaren oyunculuk yapmayacağını söyledi. Neden diye sordum, ‘Evlilikte, beraber oyunculuk olmuyor’ dedi. O tarihten sonra da sinemaya dönmedi. Bu nedenle 63 yıl süren evliliğimizi o ayakta tuttu. Hem de aslan gibi devam ettirdi. Torunlarımız evlenmeye başladı, çevremiz genişledi ancak bu hastalık bizi çok üzdü” diye röportaj vermişti.

Kaynak: MedyaRadar

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.