TUĞBA AKSEZMENER , BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

15 Ocak 2020 84 0

Sanatçı , TUĞBA AKSEZMENER , Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Tuğba Aksezmener Kimdir?

13.08.1959 yılında Erzurum’da dünyaya geldi.

İlk, orta ve liseyi İstanbul’da tamamladı. İki çocuk annesi olarak 2001 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı bölümünü kazanarak, 2005 yılında mezun oldu.

2007 yılında İstanbul Etiler’de Alamara Sanat Atölyesini açtı. Seramik ve güzel sanatlar akademisine öğrenci hazırlamakla mesleğine başladı.

2009 yılında Alamara Sanat Atölyesini Büyükçekmece’ye taşıdı. Büyükçekmece Belediyesi sanatçısı olarak yağlı boya, akrilik , karakalem ve güzel sanatlara öğrenci yetiştirerek devam etti.

İDGSA 80’li (İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi) grubu üyesi.

Klasik, fantastik, sürreal çalışmalar yapmakta. Karma ve kişisel ellinin üstünde İstanbul , Türkiye genelinde ve yurt dışında sergilere ve de sosyal sorumluluk projelerine eserleriyle katıldı.

Sanat kampları düzenledi. 2009 yılının sonlarında Büyükçekmece Belediyesinin misafir ettiği Alman ve Çek’lerden oluşan otuz konuğa ‘’2010 Avrupa Kültür Başkenti’’ çalışmalarında eğitmenlik yaptı.

2013 yılında Guinnes Rekorunda ‘’Benim Rengim Büyükçekmece’’ projesinde sanatçı olarak, tüm sivil toplum kuruluşları ve dernekleri , dört ayda , bu projeye 2700 ‘’Dünyanın en uzun sergisi’’ için hazırlandı.

Yine 2013 yılında Kuzey Kıbrıs’ta ‘’Sevgi ve Barış’’ konseptli gençlik festivalinde, Kıbrıs gençliğine canlı resim yapma etkinliğinde görev aldı.

2014 yılında Büyükçekmece’de ekip oluşturarak ALAMARA SANAT MERKEZİ’ni hayata geçirdi. Seramik , Resim , Heykel , Mozaik , Vitray ve Moda Tasarım alanında akademik eğitim vermek üzere yöneticilik görevini sürdürmekte.

Resmi ve özel kurumlarda seramik eserleri bulunmaktadır. İshakoğlu Musiki Derneğinde koristlik yapıyor.

28.05.2016 yılı itibariyle Balıkesir/ Ayvalık’a yerleşti. Gaea Arts Atölye Kafe’yi hazırladı ve faaliyete geçirdi…

Sanat hayatına, seramik, resim eğitmenliğine, heykel ve karikatür çalışmalarına burada devam etmektedir. Aynı zamanda Gönül Tuna Müzik topluluğu çalışmalarına da devam etmektedir.

Sanatçı , TUĞBA AKSEZMENER , tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 25 OCAK saat 14:30’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.