TRUMP: KORONAVİRÜS YAŞLILARI ÖLDÜRÜYOR

07 Mart 2020 57 0

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezini ziyaret ederek koronavirüse yönelik alınan tedbirler hakkında bilgi aldı. Her şeye hazırlıklı olduklarını bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Sağlık Bakanı Alex Azar, ülkenin koronavirüsle mücadelesindeki merkezi kurumların başında gelen CDC’nin Atlanta’daki merkezini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı ve çalışmaları yerinde teftiş etti.

Çin’de Kovid-19 vakalarının duyulmasından 7 gün sonra tüm önlemlerin alınmış olduğunu vurgulayan Trump, “Bu tür bir şeyin ne zaman patlak vereceğini bilemezsiniz. Ama virüsle ilgili her şeye hazırlıklıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

“GRİP GİBİ”

İnsanların seyahat başta olmak üzere birçok konuda rahat davranmaları gerektiğini ve paniğe gerek olmadığını vurgulayan Trump, “Kovid-19, tıpkı grip gibi, fiziksel olarak zayıf olan yaşlı insanları öldürüyor.” diye konuştu.

Kovid-19’u daha hafif atlatan kişilerin istatistiklere dahil edilmediğini bu nedenle de Kovid-19 kaynaklı ölüm oranlarının yüksek çıktığını savunan Trump, “Bu insanları görmüyoruz. Eğer bu insanlar hesaba katılırsa, istatistikler daha iyi olur. Çünkü birçok kişi iyileşiyor.” ifadesini kullandı.

Trump, insanlarla virüs hakkında konuştuğunda, “Bu kadar çok şeyi nasıl biliyorsunuz?” sorusuna maruz kaldığını belirterek, “Belki de doğal bir yeteneğim vardır. Belki de başkan olmak yerine doktor olmalıydım. Benim amcam da Massachusetts Teknoloji Enstitüsünü (MIT) kazanmıştı ve süper dahiydi.” diye konuştu.

Bakan Azar da 4 milyon Kovid-19 testinin gelecek hafta sonuna kadar hazır olacağını kaydetti.

Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

instagram takipçi satın al