TRUMP: 2.5 MİLAR VERİN KORONAVİRÜS SORUNUNU ÇÖZELİM !

27 Şubat 2020 101 0

ABD Başkanı Trump, yaptığı açıklamada koronavirüse karşı çalışmalarını sürdürdüklerini belirtirken, ülkesinde ki riskin çok az olduğunu da ifadelerine ekledi.

Koronavirüsün dünyaya yayılarak binlerce kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ölümcül virüsün biyolojik silah olarak kullanıldığı iddiaları gündeme geldi.

Koronavirüs nedeniyle Çin‘in Amerika’ya karşı uyguladığı vergilerde düşüşe gitmesi, bu konudaki iddiaları güçlendirdi.

Çin’in ölümcül virüse karşı amansız mücadelesi devam ederken koronavirüs bir anda Amerika düşmanı İran’a sıçradı.

Hükümet yetkililerine de bulaşan virüs nedeniyle İran’da büyük panik yaşanırken, İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Amerika’yı suçlayan açıklamalarda bulundu.

Tartışmalar devam ederken ABD Ticaret Bakanı, koronavirüs nedeniyle dünya ekonomisinde yaşananların ülkesinin faydasına olduğunu söyledi.

2,5 MİLYAR DOLAR !

Son açıklama ise ABD Başkanı Donald Trump‘tan geldi.

Kasım ayında yapılacak seçimlere hazırlanan Trump, kongreden koronavirüsü bitirmek için 2,5 milyar dolar fon talep ettiklerini duyurdu.

Trump,“Kongreden 2.5 milyar dolar fon istedik. Bunun yeterli olduğunu düşünüyoruz.  Ne kadar para harcamak uygunsa o kadar harcayacağız.” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZ  DEVAM EDİYOR

Virüs kapan ya da kapma tehlikesi olan kişileri karantinaya alındıklarını anımsatan Trump, “Birçok karantina merkezimiz var. Aşı çalışmalarımız da hızla ilerliyor.” ifadelerini kullandı.

BORSA YÜKSELECEK !

Borsadaki düşüşün bir nedeninin de koronavirüs olduğunu belirten Trump, “Ben bu seçimleri kazandıktan sonra, borsa hiç olmadığı kadar yükselecek. Hatırlarsanız bir önceki seçimi kazandığımın ertesi günü de borsa büyük bir yükselişe geçmişti.” diye konuştu.

Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
instagram takipçi satın al