TAYVAN’DA KORONAVİRÜS ÖLÜMÜ

17 Şubat 2020 63 0

Tayvan Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, Tayvan’da bir kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Yeni tip koronavirüs (covid-19) hızlı ilerleyişini sürdürürken, Çin dışında yaşanan ölüm vakaları da olmaya başladı.

Tayvan Sağlık ve Refah Bakanı Chen Shih-chung, düzenlediği basın toplantısında 27 Ocak’tan beri öksüren ve 3 Şubat’ta zatürre teşhisi konularak hastaneye yatırılan bir hastanın, 15 Şubat’ta yoğun bakım ünitesine alındığını, bugün ise hayatını kaybettiğini açıkladı.

ÇİN’E SEYAHAT ETMEDİ

Hayatını kaybeden 60 yaşındaki taksi şoförünün tıbbi geçmişinde hepatit B ve diyabet hastalıklarının olduğu, ancak Çin anakarasına seyahat etmediği ya da enfekte hastalarla teması olmadığı bilgisi verildi. Ancak Hong Kong, Makao ve Çin’den gelen müşterileri olduğu belirtilirken, kendisine yapılan testte koronavirüse rastlandığı kaydedildi.

20 VAKA !

Ölen kişinin 50 yaşın üzerindeki bir akrabasında da koronavirüs tespit edildiği bilgisi verilirken, son vakayla beraber Tayvan‘daki toplam teyit edilen koronavirüs bulaşmış hasta sayısı 20’ye ulaştı.

BEŞ ÜLKEDE ÖLÜM

Tayvan’daki vaka; Filipinler, Hong Kong, Japonya ve Fransa‘da kayıt altına alınan ölümlerle birlikte Çin ana karası dışında koronavirüsün neden olduğu beşinci ölüm olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at[email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.