SULTAN DOĞAN, BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

21 Ağustos 2019 169 0

Prof. Dr. Psikiyatrist , Sultan Doğan, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Sultan DOĞAN Kimdir ?

Ankara  Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılında “Diabetes Mellituslu Hastalarda Depresyon ve Cinsel İşlev Bozukluğunun Değerlendirilmesi” başlıklı uzmanlık teziyle “Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı” oldu. Akademik çalışmalarda bulunmak üzere gittiği ABD’de Florida Postgraduate Sex Therapy Training Institute’de  terapi eğitimine kabul edilerek Cinsel Terapi Eğitimi (Postgraduate Sex Therapy Training Program) almıştır ve eğitim dönemi sonunda “Clinical Sexologist and Sex Therapist” olmaya hak kazandı (2002-2003).  Florida International University’de düzenlenen Cinsellik Eğitimciliği Sertifika Programı’na (Sexuality Educators Certificate Program) da kabul edilerek (2003) bu eğitimi de bitirdi. Bu eğitimlerin bitirilmesi sonucu Society for Sex Therapy and Research üyesi olarak üyeliğin en üst aşaması olan “full clinical membership” tam üyeliğine kabul edildi ve halen BU DERNEĞİN terapist listesinde yer almaktadır.

İş Deneyimi

Prof. Dr. Sultan Doğan başta Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği, Adana Dr Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, İstanbul Özel GOP Hastanesi, Boğaziçi Üniversitesi Mediko-sosyal Merkezi olmak üzere farklı kurumlarda uzman olarak çalıştıktan sonra 2008 yılında Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na atandı ve Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi olarak çalıştı. Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda Yüksekokul Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim Komisyonu Üyeliği yaptı. Psikiyatri, Psikoloji ve Davranış Bilimleri dersleri vermiştir.

Yunanistan’da Hellenic Republic Democritus University of Thrace Medical School‘da misafir öğretim üyesi olarak çalışmıştır (2013).

Yayınlar

Prof. Dr. Sultan Doğan’ın ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan, uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan pek çok yayını vardır.

Ulusal ve uluslararası dergilerde  danışmanlık (Journal of Sexual Medicine, Anadolu Psikiyatri Dergisi, Klinik  Psikofarmakoloji Dergisi…) yapmaktadır ve birçok kongre ve bilimsel toplantıda konuşmacı ve eğitimci olarak görev aldı.

Üyelikler

Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel dernekte üye, kurucu üye ve çeşitli yönetim kademelerinde yönetici olarak görev yaptı. Bunlardan bazıları arasında Türkiye Sosyal Psikiyatri Deneği Yönetim kurulu üyeliği, Türkiye Psikiyatri Derneği kurucu üyeliği (1995), Türkiye Psikiyatri Derneği denetleme kurulu üyeliği, Cinsel Sağlık Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı, International Psychogeriatric Association üyeliği  Society for Sex Therapy and Research üyeliği sayılabilir.

Prof. Dr. Sultan Doğan  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesidir. Çalışmalarını cinsel işlev bozukluları, cinsel terapiler, çift ve aile terapileri, psikososyal travma (göç, savaş, işkence, insan hakları ihlali, şiddet ve cinsel istismar), LGBTI bireylerin ruh sağlığı, ergen sorunları ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu alanlarında yoğunlaştırmıştır.

Prof. Dr. Psikiyatrist , Sultan Doğan ,tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 3 Eylül saat 14:30’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ