SIDIKA BÜYÜK , BUSİNESS CHANNEL TÜRK'TE

10 Ocak 2020 67 0

Yaşam Koçu ve NLP Uzmanı Sıdıka Büyük , Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Sıdıka Büyük Kimdir ?

01 Nisan 1988 İstanbul doğumlu.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da bitirdi. Lise eğitimini İstanbul Maltepe Anadolu Lisesinde tamamladı.

2005 yılında liseden mezun oldu ve Dumlupınar Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı. Üniversite eğitiminin başlarında hayatına yön verecek gelişmeler de başlamış oldu.Üniversite döneminde sosyal sorumluluk projelerinin öncüsü olarak insanlarla etkileşim içerisinde oldu.Ayrıca 2015 yılında çalışma hayatı içerisindeyken Anadolu üniversitesi İşletme fakültesini bitirdi. Amacı insana yatırım yapabileceği kendi işletmesini kurabilmekti.

2009 yılında kurumsal hayata atılarak ilk kurumsal iş deneyimini Banka ve sigortacılık alanında sektörün öncü şirketlerinden birinde  elde etmiş oldu.10 yıla yakın bir süre boyunca çalıştığı kurumda bir çok başarıya imzasını attı. Portföy yönetimi, Ekip kurmak, ekip yönetmek, Koçluk yapmak, sunum ve projeler hazırlamak üzerine bir çok deneyime sahip oldu. Ayrıca çalıştığı kurum içerisinde Sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde yer aldı.

2012-2015 İşimiz Okumak projesinde ve

2016-2018 WWF Yeşil Ofis çevre sorumlusu olarak projelere katkı sağladı.

Çalıştığı kurumda bir çok deneyim ve tecrübe edindikten sonra ruhuna iyi gelen onu besleyen işin işletmeye yada bir kuruma hizmet etmek yerine insana ve insanlığa faydası olabilecek konular üzerinde olması gerektiğinin kararını verdi

Aslında yıllardır farkında olmadan yaptığı birşey vardı. İnsanların hayatlarına dokunabiliyor ve istedikleri şeyleri gerçekleştirebilmeleri konusunda yardımcı olabiliyordu. Ve bunu karşılıksız sadece iletilmiş kurarak yapabiliyordu.

Kurumsal çalışma hayatında sadece bireysel kariyer ve kurumsal başarı amaçlarının varoluş amacında kendisini tatmin etmediğini görmeye başladı. Radikal bir değişim ve dönüşüm kararı alarak, uzun süredir görev yaptığı kurumsal çalışma hayatındaki görevinden istifa etti. Akabinde “bu alanda hem kendi varoluşunu, hem çevresindeki insanların farkındalığını arttırmak adına neler yapabilirim?” sorusunu kendine sormaya başladı.İnsana dokunabileceği bir alan olmalıydı. Hayat karşısına Yaşam Koçluğunu çıkardı ve işin tekniklerini öğrenmek için Yeditepe Üniversitesi Yaşam Koçluğu Sertifika programına katılarak İstanbul Nlp den eğitimlerini aldı. Ve şuan da Martı Yaşam Koçluğu ofisinde Yaşam koçluğu seansları ile hizmet vermektedir.

Sosyal sorumluluk projeleri

Kadın girişimciye destek çalışmaları

Kadın Sığınma evlerine destek çalışmaları

Sokakta Yaşam mücadelesi veren evsizler için destek çalışmaları

Eğitimler

Koçluk Vermek ve Motive Etmek

Yeditepe Üniversitesi Yaşam Koçluğu

AC-Association For Coaching

NLP/Nöro Linguistik Programlama

Davranışsal Finans

Şikayet Yönetimi

Müşteri Deneyimi Yönetimi

Doğru,Etkileyici,Güzel Konuşma ve İnsan İlişkileri

Kişisel Liderlik Becerisi

Motivasyon Yönetimi

Toplantı Yönetimi

Süreç Yönetimi

Y-Kuşağı Yönetimi

Analitik Düşünme Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri

Yazılı iletişim Teknikleri

İletişimde Yaratıcı Drama

Telefonda etkili İletişim

İşaret Dili

İş Sağlığı ve Güvenliği

Sürdürülebilirlik Eğitimi

Sürdürülebilir Pozitif Duruş

Eşsiz Müşteri Deneyimi

Yaşam Koçu ve NLP Uzmanı Sıdıka Büyük ,tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 7 Aralık saat 16:00’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

instagram takipçi satın al