SERRA TAŞKÖPRÜ, BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

15 Ekim 2019 76 0

Yazar & Ödüllü Avukat, SERRA TAŞKÖPRÜ, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Serra Taşköprü Kimdir?

9 Nisan 1980 İstanbul doğumludur.

İlkokulu, Kadıköy´de Bahariye İlkokulu’nda okudu. Daha sonra Beyoğlu’nda Sainte Pulchérie Fransız Kız Ortaokulu ve Kadıköy’de bulunan İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdi.

Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği’nde eğitimine bir süre devam ederek Maltepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. 2006’da İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlığa başladı. Kadıköy Yıldız Alpar Bale Okulu’nda ve başka bir bale okulunda 4 sene bale eğitimi aldı.

Balerin olarak 2 kere sahneye çıktı. Voleybol ve boksla çok kısa süre uğraştı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nda Drama Öğretmeni olarak 2 sene gönüllü eğitim verdi.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nde Tiyatro kursu gördü. İhsan Ustaoğlu yönetmenliğinde ve İlknur Bektaş yazarlığında bir tiyatro oyununda sahneye çıktı.

İlkokulda Türk Sanat Müziği korosunda yer aldı. Bir süre İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi üyesi olarak aktif çalıştı. Türkiye Basın Birliği’nden 2018´de hayvan hakları avukatı olarak ödül aldı.

Yeni Adana Gazetesi, KM Haber Gölbaşı Güncel, Özgür İstanbul Gazetesi , Yeni Muhalefet ve Alternatif Bakış Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Adli Tıp Enstitüsü’nde öğrenci olup Adli Bilimci adayıdır.

Yazar & Ödüllü Avukat, SERRA TAŞKÖPRÜ ,tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 16 EKİM saat 12:30’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
instagram takipçi satın al