SAMET COŞKUN , BUSİNESS CHANNEL TÜRK'TE

17 Şubat 2020 70 0

Sunroyal Grup Şirket Müdürü Samet Coşkun , Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Samet Coşkun Kimdir ?

24 kasım 1997 tarihinde Ankara Altındağ ilçesinde doğdu.

İlkokul öğrenimini Yozgat ilinin Boğazlıyan ilçesinde tamamladı.

Lise öğrenimini Yozgat İlinin Sorgun ilçesinde Devlet yurdunda yatılı olarak Mevlüde Doğanay Fen lisesinde tamamladı.

Okul hayatına devam ederken aynı zamanda Yozgat ta Tarımsal Yetiştiricilik yapmıştır.

Aile mesleğine küçük yaştan başlayarak hayallerini Ziraat Mühendisi olmak için kurmuştur.

Halen Ülkesinin Tarımsal üretimine destek olmaktadır.

Üniversite hayatına İzmir Ege Üniversitesi Ziraat fakültesi Tarla bitkiler lisans programını kazandı.

Halen öğrenimine devam eden Genç girİşimci Hayatını Bilime Müspet ilime inanan hayatını inovasyona ilgi alanlarında icatlarına adayan ve doğayı eski güzel günlerine getirmek için çevre dostu akıllı entegre sistemler tasarlamış bu hayallerini gerçekleştirmek girişimde bulunan Samet COŞKUN geçtiğimiz sene 2019 yılında SUNROYAL adında Solar Enerji , Tarım , Hayvancılık , İnşaat ve otomasyon sektörlerinde faaliyet gösteren uluslararası şirket kurmuştur.

Kısa bir süre içinde dünya devi şirketlerle iş ortaklıkları kurmuştur.

Sektörde kısa sürede isim yapmış Kurumsal kimliğini kısa bir süre içinde oluşturmuş , ticarete ve yıllarca tasarladığı ar-ge projelerine başlamıştır ve birçok Uluslararası İş bağlantısı kurmuş ve yurt dışı ülkelerinden Ukrayna ve İtalya da şube açma çalışmalarına başlamıştır.

Merkezi Yozgat Boğazlıyan da Olan SUNROYAL şirketinin İzmir de Şubesi vardır.

Bu girişime önce doğup büyüdüğü yerden başlayıp kısa sürede tüm Türkiye de faaliyet göstermeye başlamıştır.

SUNROYAL GRUP , Uluslararası nihai alanda müşterilerine Enerji , Tarım , Mühendislik , İnşaat, Hayvancılık , Bilişim ve Otomasyon sektöründe Akıllı Entegre sistem çözümleri üreten doğa dostu çevreci bir hizmet anlayışı ile yola çıkmış bir şirkettir.

EPC , İşletme ve Bakım alanındaki tecrübesini , anahtar teslim kurulum , tedarik ve endüstri 4.0 temelinde hizmet sağlayan bir şirkettir.

Yurt dışı faaliyetlerine hazırlık yapmaktadır.

Şuanda 12 tane buluşu olan genç girişimci devlet kurumlarını haberdar etmiş , onay almış , sır gibi sakladığı dünyada ses getirecek 12 buluşun çalışmalarına ve argesine devam etmektedir.

Oluşturduğu iş planı ve uluslararası kurduğu iş bağlantıları ülkeye milyonlarca lira katma değer getirecek olup ülkemizde ve dünyada ses getirecek 22 yaşında bir girişimci olarak örnek olacak ticari faaliyetlere ve arge projelerine azim ile yoluna adım adım devam etmektedir.

Sunroyal Grup Şirket Müdürü Samet Coşkun , tecrübelerini ve daha fazlasını çok yakında “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor olacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

instagram takipçi satın al