RTÜK'TEN TEŞEKKÜR GELDİ

24 Ocak 2020 64 0

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin tarafından TRT 1’de yayınlanmakta olan Kalk Gedelim’in yapımcısı Eyüp Üstün’e gönderilen teşekkür mektubunu köşesinde yazdı.

Seyirci şikayetleri ve izleme biriminin raporları doğrultusunda bazı dizilere ceza yağdıran Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT 1’de yayınlanan ‘Kalk Gidelim’e teşekkür mektubu gönderdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, projenin yapımcısı Eyüp Üstün’e gönderdiği mektupta neler mi yazdı?

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu A4 kağıda tam sayfalık yazıdan seçtiği bölümü köşesine taşıdı.

İşte o bölüm:

“Devlet televizyonumuzda yayınlanan ‘Kalk Gidelim’ isimli yapımınız keyifle takip edilen, nadide bir aile dizisidir. Malumunuz, aileye değer veren, yücelten yapımların artırılması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Sizi ve firmanızı, aile hassasiyetini gözeterek ekrana taşıdığınız bu diziden dolayı RTÜK olarak takdir ediyoruz. Aile ve çocuk dostu yapımları destekleme kararımızı alırken ‘Kalk Gidelim’ benzeri dizileri hayal etmiştik. Daha destek projemizi devreye almadan sizlerin gönüllü olarak böyle bir yapımı izleyicinin beğenisine sunmasından dolayı zat-ı alinizi tebrik ediyorum. Milli ve manevi değerlerimizi korumak adına ortaya koyduğunuz konular, seçtiğiniz karakterler ve sergilediğiniz sahneler bizlere ‘İşte budur’ dedirtmeyi başardı. Aile ve toplumsal değerler konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.”

Muğla’nın Yeşilyurt ilçesinde çekilen dizi Ufuk Özkan, Mehtap Bayri, Ayça Varlıer, Erkan Sever, Nilay Deniz ve Cem Belevi gibi güçlü oyunculardan oluşan kadrosu ve eğlenceli hikâyesiyle dikkat çekiyor.

STAFF Film’in yapımcılığında gerçekleştirilen film Cumartesi akşamları saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

Kaynak: Medya Radar

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.