Op.Dr.OYGAR AYTEKİN , BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

05 Kasım 2019 95 0

Plastik ve Estetik Cerrahisi Uzmanı, Op.Dr.Oygar Aytekin, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

1974 yılında Almanya’da doğdum. Babam hem genel hem de plastik cerrahi uzmanı, annem ise ev hanımı. İlkokulun ilk iki yılını Almanya’da okuduktan sonra 8 yaşındayken Türkiye’ye kesin dönüş yaptık ve memleketimiz olan Bursa’ya yerleştik.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Bursa’da okuduktan sonra 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 6 yıl süreli Tıp öğrenimime başladım. Bu süre içerisinde yaz tatillerim Bursa Devlet Hastanesi’nde plastik cerrahi uzmanı olarak görev yapan babama asistanlık yaparak geçti. Bu bana aynı zamanda birçok ameliyatı yapma olanağı da sağladı ve 1997 yılında doktor olarak mezun oldum. Fakültenin son senesinde Albüm (Yıllık) Kurulu üyesi ve Kurul Sözcüsü’ydüm. Bundan dolayı mezuniyet töreninde mezunlar adına konuşma yapmak da bana düştü.

1998 yılında Avusturya’ya yerleştim ve avrupanın en büyük hastanesi konumundaki Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinin Plastik ve Rekonstüktif Cerrahi Bölümü’nde ihtisas yapmaya başladım. İhtisasım sırasında avrupada yetişmiş sayısız otörden ders alma fırsatı buldum. Maksillofasyal Cerrahi Anabilim Dalı kliniğindeki çalışmalarım sırasında Anatomi Anabilimdalı ortaklığı ile başlattığımız “taze kadavra kafalarında estetik yüz cerrahisi” kurslarının organizasyonlarında görev aldım ve 5 yıl boyunca eğitmenlik yaptım. İhtisasımın son yılında, dünyaca meşhur El Cerrahı Prof. Dr. H. Millesi’nin özel asistanlığını yaptım ve 2005 yılında uzman oldum. Uzman olduktan sonra özel bir klinikte maksillofasyal ağırlıklı olarak çalıştım.

2006 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp fakültesi’nde diploma denkliği aldım. Buradan tekrar hocalarıma teşekkür ediyorum.

2008 yılında ise tesadüfi bir durum neticesinde İstanbul’a dönerek özel bir hastanede çalışmaya başladım. Şu anda ise Çamlık Caddesi’ndeki muayenehanemde hizmet vermekteyim. Ameliyatlarımı muayenehaneme yakın ve kalitesi hastalarıma yakışan hastanelerde yapmaktayım.

Felsefem vicdani değerleri en üstte tutmaktır. Bu sebeple her hastaya, bana davranılmasını istediğim gibi davranarak öncelikle insan olduklarını hissettirmeye ve önce kalpleri kazanmaya çalışıyorum

,tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 11 Kasım saat 11:00’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır..

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.