NECLA AYBER , BUSİNESS CHANNEL TÜRK'TE

07 Şubat 2020 106 0

Neva Gelişim ve Organizasyon Kurucusu Necla Ayber, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Necla Ayber Kimdir ?

1961 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Lise ve üniversite yılları da Ankara’da geçti. TBMM’de 26 yıl çalıştıktan sonra emekli oldu.

Hayatın anlamını sorgularken eline geçirdiği her türlü psikoloji, parapsikoloji, spritüel yayınlar okumaya, anlamaya çalıştı. 

Lise ve üniversite yıllarında da resim sanatının yolculuğunda çok önemli bir yeri oldu. Birkaç karma resim sergisinden sonra ilk kişisel sergisini açtığında, potansiyelini daha fazla kullanabilmek adına ruhsal arayışlarına daha çok zaman ayırdı. NLP, EMF ve Reiki eğitimlerini o yıllarda aldı. TÜMATA Grubu ve sevgili Hocası Rahmi Oruç GÜVENÇ ile tanıştı. Sonsuz, sınırsız bilgi ve bilgelik okyanusuyla karşılaşınca yaşamının yönü de tamamen değişti. Ancak bu bilgilere ulaşmak çok kolay olmuyordu ve genellikle de İstanbul’a gitmesi gerekiyordu.

Arayışına ve yolculuğuna devam ederken Ankara’da kendisi gibi bu bilgilere susamış olanlarla da paylaşmak amacıyla 2006 yılında Sanat ve Kişisel Gelişim Merkezi kurmaya karar verdi. 03.11. 2006’da TÜMATA Grubu ve R. Şanal GÜNSELİ ile birlikte eğitimlere başladı. Resmi açılışını 13 Ocak 2007’de yaptı. Çünkü ismine ancak karar verebilmişti. Bu arada NEVA’ nın anlamı: Ses, seda, ahenk, nağme, huzur, mutluluk, zenginlik, refah, güç, kudret, Türk müziğinde bir makam. Müzik Terapi’de Kova burcunun makamı. Görüldüğü üzere çok güzel anlamları içinde barındırdığı gibi,  oğlunun burcu da kova olduğu için NEVA adını koydu.

Herhangi bir gruptan, inançtan, görüşten bağımsız olarak birliğe, bütünlüğe, sevgiye hizmet etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Neva Gelişim ve Organizasyon Kurucusu Necla Ayber ,tecrübelerini ve daha fazlasını çok yakında “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor olacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.