KORONAVİRÜS TÜRKİYE'NİN ÇEVRESİNİ SARDI !

09 Mart 2020 59 0

Ölümcül koronavirüs Türkiye’de şu ana kadar görülmedi fakat komşu ülkelere sıçramasından dolayı endişe yaratıyor.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak hızla dünya üzerinde yayılım gösteren koronavirüs salgınına ilişkin, Avrupa genelinde son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

Ortaya çıktığı günden bu yana toplamda 3 bin 689 insanın hayatını kaybetmesine neden olan ölümcül virüse ilişkin, Avrupa’da yer alan ülkelerde vaka sayılarının artış göstermesiyle ölü sayısında da korkutucu artış gözleniyor.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANDAN ÇEVRİLDİ !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından koronavirüs vakalarıyla ilgili önemli paylaşımlarda bulundu.

Dünya üzerinde 104 ülkede görülen virüs, 109 bin 405 kişide görüldü. 3 bin 689 kişi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bakan Koca, bu bilgileri paylaşarak Türkiye‘nin sıkı önlemler almasıyla virüse engel olduğunu belirtti.

Bakan Koca, ayrıca Türkiye’ye komşu ülkelerin ve Avrupa’nın önlemler için harekete geçmekte yavaş kaldığını belirtti.

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

YURT DIŞINDAN DÖNENLERE UYARI

“Yurt dışından son 14 gün içinde dönenler, buradaki ilk 14 günlerini evlerinde geçirmelidir. Bulunulan ortam sık sık havalandırılmalıdır. Mümkün olan en az kişiyle temas kurulmalıdır. Yaşlı ve kronik hastalarla temas kurulmamalıdır. Eller normal sabunla sık sık yıkanmalıdır. Evden çıkılacaksa mutlaka maske takılmalıdır. Soğuk algınlığı belirtisinde sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Rapor almak gerekiyorsa sağlık kuruluşları yetkilidir.”

“TEDBİRLERE UYALIM !”

Söz konusu paylaşımda “Sorumluluk büyük, tedbirler çok basit. Lütfen uyalım.” çağrısında bulunan Bakan Koca, koronavirüsle ilgili detaylı bilgiye Bakanlığın “www.saglik.gov.tr” internet adresinden ulaşılabileceğini belirtti.

Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.