KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ ENDİŞELENDİREN HABER !

13 Şubat 2020 53 0

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp dünyaya korku saçan koronavirüs ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Koronavirüs salgınının merkez üssü Hubei eyaletinde son 24 saatte yaşamını yitirenlerin sayısı korkutucu boyuta ulaştı. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, korkunç virüsün yayılmasından bu yana koronavirüs salgının durumuna yönelik açıklamada bulunmadı. Ölü sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Virüsün aşısı da henüz bulunmadı. son 24 saatte tam 242 kişi can verdi.

Çin‘in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının merkez üssü Hubei eyaletinde son 24 saatte can kaybında 242 artış oldu.

Xinhua ajansının haberine göre, eyaletteki son 24 saatte 14 bin 840 vaka tespit edildi, 242 kişi yaşamını yitirdi.

Eyaletteki toplam vaka sayısı da 48 bin 206 olarak belirtilirken, vaka sayısının hızla artmasının nedeninin Kovid-19’u teşhiste kullanılan yöntemlerin değişmesi olarak açıklandı.


Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan ise salgının yayılmasından bu yana ilk kez ülke geneli koronavirüs salgın durumuna ilişkin açıklama yapılmadı.

Ancak, Çin‘de salgın durumunu internet üzerinden anlık takip eden platformlardan “Ülke Geneli Yeni Tip Koronavirüs Salgını Anlık Gelişmeler” verilerine göre ülke genelindeki can kaybı 1368’e, toplam vaka sayısı ise 59 bin 883’e yükseldi.


Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) Hubei Parti Sekreteri Jiang Chaoliang, salgının ortaya çıkmasından bu yana eyalette yaşanan “zayıf yönetim” nedeniyle görevinden alındı.

ÇKP Merkezi Komitesi, Chaoliang’ın yerine Şanghay Eski Belediye Başkanı Ying Yong’u atadı.

Ayrıca Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun çeşitli birimlerinden 2 bin 600 askeri sağlık personelinin Wuhan’a gönderildiği aktarıldı. Söz konusu sağlık personelleriyle birlikte Wuhan’a Kovid-19’un ortaya çıkışından bu yana yapılan askeri sağlık personeli takviyesi 4 bini geçti.


Wuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke, Çin‘de mahsur kalan vatandaşlarını tahliye etmişti.

İlk olarak Wuhan’da tespit edilen yeni tip koronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü “acil durum” ilan etmişti.

Kaynak: Sabah

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at[email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.