JOE BİDEN BEYAZ SARAY İLETİŞİM EKİBİNİ AÇIKLADI

30 Kasım 2020 296 0

ABD başkanlık seçimlerinde halkın oyu ile seçilen Joe Biden, Beyaz Sara İletişim ekibini açıkladı. Biden açıklamasında, Amerikan halkıyla doğrudan ve doğru bir şekilde iletişim kurmanın çok önemli olduğunu belirtti.

 

Seçimlerin ardından Amerika Birleşik Devletleri başkanlığın seçilen Joe Biden, Beyaz Saray İletişim ekibini açıkladı.

“AMERİKAN HALKIYLA İLETİŞİM KURMAK BAŞKANIN EN ÖNEMLİ GÖREVLERİNDENDİR”

Biden, yaptığı açıklamada, yönetiminin ABD tarihinde ilk defa tamamen kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibine sahip olacağını belirterek, ekibi, “çeşitli, deneyimli ve yetenekli” olarak nitelendirdi.

Biden, “Amerikan halkıyla doğrudan ve doğru şekilde iletişim kurmak, başkanın en önemli görevlerinden biridir ve bu ekibe, Amerikan halkını Beyaz Saray’a bağlamak gibi muazzam bir sorumluluk emanet edilecektir.” dedi.

 

BAŞKAN YARDIMCISI KAMALA HARRİS

Biden ve seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris, şu anda geçiş ekibinin onaylarını denetleyen Jen Psaki’yi Beyaz Saray Sözcüsü olarak atadığını bildirdi.

Psaki, Obama yönetimi döneminde de Beyaz Saray’da iletişim direktörlüğü, iletişim müdür yardımcılığı ve sözcü yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

Biden’ın seçim çalışmasında kampanya müdür yardımcısı ve iletişim direktörü olarak görev yapan Kate Bedinfield ise Beyaz Saray’ın iletişim direktörlüğünü yürütecek.

 

İLETİŞİM EKİBİNE ATANAN İSİMLER

Beyaz Saray’ın iletişim ekibine atanan diğer isimler arasında basın sekreteri yardımcılığına atanan Karine Jean-Pierre, iletişim müdür yardımcılığına atanan Pili Tobar, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in iletişim direktörü olarak çalışacak Ashley Etienne ve yine Harris’in kıdemli danışmanı olarak görev yapacak Symone Sanders yer alıyor.

Ayrıca, Biden’ın eşi Jill Biden’a iletişim direktörlüğü yapacak isim olarak Elizabeth Alexander’ın ismi de listede yer aldı.

Kaynak: ensonhaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
instagram takipçi satın al