İTALYA BAŞBAKANI: VAKA SAYILARI BİZİ ŞAŞIRTIYOR !

25 Şubat 2020 55 0

İtalya’da  yayılmaya devam eden koronavirüs sonrasında alınan acil önlemler sebebiyle ülkede adeta hayat durmuşken; Başbakan Conte yaptığı açıklamada, vakaların hızla artış göstermesinden dolayı şaşkınlık duyduğunu söyledi.

İtalya’da koronavirüs vakalarının bir anda artması ve 7 ölümün gerçekleşmesi, ülke genelinde tedirginliğe yol açarken; İtalya Başbakanı Giuseppe Conte‘nin, son durumla ilgili açıklamaları dikkat çekti.

BAŞBAKAN CONTE: ÇOK ŞAŞKINIZ !

Başbakan Giuseppe Conte, “İtiraf etmeliyim ki vaka sayısındaki patlayış bizi şaşırttı.” dedi. Conte, İtalya’nın diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha sıkı kontroller yaptığını da söyledi ve “Vakaların tespit edilmesinin bir açıklaması da bu olabilir.” diye konuştu.

“GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMALIYIZ”

Corriere della Sera gazetesi, baş sayfasından “Neden bizde bu kadar fazla hasta var?” sorusunu sordu.

Gazetenin görüşüne başvurduğu Milano Üniversitesi Bulaşıcı Hastalıklar Profesörü Massimo Galli, İtalya’da salgının muhtemelen bir hastaneden yayılmaya başladığını ve gerekli tedbirler alınmazsa hastanelerin, bu tür hastalıkların yayılmasını hızlandırabilecek ortamlar olduğunu söyledi.

ACİL DURUM

Avrupa’da en fazla Çinli turist çeken ülke olan İtalya, geçen ay sonunda Çinli bir turist çiftte koronavirüs tespit edilmesi üzerine acil durum ilan etmişti.

Kaynak:EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
instagram takipçi satın al