İSTANBUL’DAN SİNGAPURA GİDEN UÇAKTA KORONAVİRÜS ŞOKU !

05 Mart 2020 58 0

Lonra’dan İstanbul Havalimanı’na gelen yolcu buradan transit uçuş ile Singapur’a hareket etti. Koronavirüslü yolcunun İstanbul Havalimanı’nda toplam 22 dakika geçirdiği bilgisi verildi. Singapur Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, İstanbul’dan gelen bir uçaktaki yolculardan birinde koronavirüs tespit edildiğini bildirmişti.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Singapur’a giden uçağında bulunan bir yolcuda koronavirüs tespit edildiği açıklandı. Uçağın Singapur’a iniş yapmasının ardından bir yolcuda koronavirüs tespit edilmesi nedeniyle uçakta bulunan 200 yolcunun testlerden geçirildiği duyuruldu. Singapur Ulaştırma Bakanlığı, uçağın yapacağı geri dönüş uçuşunun iptal edildiğini ve uçağın boş bir şekilde İstanbul’a geri gönderildiği belirtildi.

Habertürk’ün edindiği bilgilere göre, koronavirüs tespit edilen yolcu İstanbul Havalimanı’nın transit yolcularından biriydi. Londra’dan İstanbul’a gelen yolcu buradan transit geçiş yaparak Singapur’a giden uçağa bindi.

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA 22 DAKİKA KALDI

Koronavirüs tespit edilen yolcunun İstanbul Havalimanı’nda 22 dakika kaldığı öğrenildi. Havalimanının büyüklüğü düşünüldüğü zaman yolcunun bu süre zarfında sadece uçağından inerek diğer uçuşuna yetiştiği tahmin ediliyor.

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ BAŞLATILDI

Öte yandan TK54 sefer sayılı uçuşu yapan uçağın İstanbul’a döndüğü ve havalimanına inmesinin ardından gerekli dezenfeksiyon işlemlerinden geçirildiği bildirildi.

Singapur’da koronavirüs salgının başından bu yana 112 vaka görülmüştü. Ancak enfekte kişilerin çok önemli bir bölümü hastalığı atlatmış ve tutuldukları hastanelerden taburcu edilmişti.

Kaynak: HaberTürk

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

instagram takipçi satın al