İSTANBUL'DA KORONAVİRÜS ÖNLEMİ !

07 Mart 2020 67 0

Koronavirüse karşı önlemlerini artıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mobil hijyen filosunu devreye sokTU. Tanıtım programında kısa bir açıklamada bulunan İBB Başkanı  Ekrem İmamoğlu, “Belediye olarak koruma önlemlerini yaygınlaştırarak bu salgına karşı mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluAvrasya Gösteri Merkezi’nde mobil hijyen filosu tanıtım programına katıldı.

TEDBİRLİ OLALIM

Burada yaptığı konuşmada salgına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten İmamoğlu, “Hassasiyet göstermemeiz gereken bir tehditle karşı karşıyayız. Her kamu görevlisi ciddiyetle yaklaşırsa umuyorum bu mücadeleden zarar görmeden kurtulacaktır. Tehdit edici bir bilgi henüz bize ulaşmadı. Tedbirli olmayı elden bırakmayalım” dedi.

HERKES BİRBİRİNİ UYARSIN

Konuşmasının devamında “Herkesin birbirini, büyüklerini uyarmasını istiyorum” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti: “Belediye olarak koruma önlemlerini yaygınlaştırarak bu salgına karşı mücadele edeceğiz.”

İmamoğlu konuşması sonrası Avrasya Gösteri Merkezi’nde mobil hijyen filosunda incelemelerde bulundu.

İMAMOĞLU: BANA ULAŞAN BİR BİLGİ YOK

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Laleli esnafını ziyaret ettiği esnada, bir gazetecinin “İstanbul’da koronavirüs vakası var mı?” sorusuna, “Bana ulaşan bir bilgi yok. Arkadaşlarımla yaptığımız görüşmelerde ve yapılan açıklamaların haricinde bize ulaşan bir bilgi yok” yanıtını vermişti.

“BİRBİRİNİZE GEÇİCİ OLARAK MESAFE KOYUN”

İmamoğlu “Siz de rahatsızsınız, kişisel olarak aldığınız önlemler var mı?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Var tabi, mümkün olduğu kadar sarılmamaya sadece tokalaşmaya (çalışıyorum.) Hatta bazen onu bile tercih etmeden başta evde çocuklarımı ve eşimi koruyarak dışarıda da insanlara bunu bulaştırmamaya dönük biraz mesafe koymak zorunda kalıyoruz. Bunun mesajını da verelim ‘lütfen bu dönemde birbirinize geçici olarak mesafeler koyun.’ Ama sevgide ve o gülen yüzde hiç eksilme olmasın. Ama bazen tokalaşmayın ki kesinlikle öpüşmeyi tercih etmek gerektiğini düşünüyorum. Allah korusun, yoğun bir bulaşıcı hastalık da var sadece corona virüsü değil.”

Kaynak: Sondakika.com

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.