HALE TERZİBAŞI SEYMEN , BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

15 Ekim 2019 104 0

Yaşam Koçu & Aile Sistemleri Dizimleri Kolaylaştırıcısı, HALE TERZİBAŞI SEYMEN, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Hale Terzibaşı Seymen Kimdir ?

Fedakar ve işlerine saygılı bir Anne babanın kızı, Evli ve mutlu bir anne, hayatındaki en büyük başarı kızı.

Hayat yolculuğuna gelince şöyle ;İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu. Bu alanda çalıştı çokta başarılıydı sonra bir iç ses devamlı kendisine yerinin başka yerde olması gerektiğini söyledi, yapmak istediği bu değildi.

Yıllarca İngilizce öğretmenlik yaptı bu kendisine iyi gelmişti, yaklaşımı öğrenci odaklı ve sosyal gelişimleri üzerine olup öğrencim nasıl öğrenir ne yaparsam başarır gibi sorular kendisi için önemliydi ve öğretmenlik kendisi için bir başlangıç noktası oldu.

Kişisel gelişim kursları başladı ve her eğitim diğerine referans oldu. İyi bir gözlem için işin köküne gitmek önemli, bu da kendisinin soruları ele alış biçimi ile alakalı ve sonunda tüm yollar kendisini ‘Aile Sistem Dizimi Enstitüsüne’’ yönlendirdi..

Enstitü ile yolu kesişince Avrupa’da ki eğitmenler eşliğinde ‘’Arketipsel Aile Dizimleri’’, ‘’Politik Aile Dizimleri” ve “Beden Terapisi” modüllerine katılma fırsatını yakaladı. Enstitünün bünyesinde iki yıl eğitim aldıktan sonra Aile Sistemi Dizimi Uygulayıcısı olarak yola çıktı. Yolculuğu yeni harita ile devam ediyor.

Pusulası, Beden, Zihin, Duygu ve Ruh dörtgeni yolculuğunda bu kavramların izlerini takip ediyor

Beden kavramıyla başlayarak Yoga eğitmeni oldu.

Sonra Yaşam koçu , yaratıcı drama lideri , masalcı ve her yolcunun elinde ikinci gözü fotoğraf makinesi ile en sevdiği şeyi yapıyor “Yolculuk ve keşifler”.

Kendini yaşam boyu araştırmacı olarak tanımlıyor ve bunun böyle devam edeceğini vurguluyor. En büyük sevinci insanların eşiği geçmesine tanık olmak.

Yaşam Koçu & Aile Sistemleri Dizimleri Kolaylaştırıcısı, HALE TERZİBAŞI SEYMEN, tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 19 EKİM saat 12:00’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ