BU KADINDAN KOR-KU-LUR!

19 Şubat 2020 90 0

AV.LEMAN TÜRKMENOĞLU TEMSA’NIN PEŞİNE DÜŞTÜ!  BÜTÜN DENGELER DEĞİŞTİ!!!!

SABANCI HOLDİNG ALEYHİNE AÇILAN DAVALARDA Kİ AÇIKLAMALARDAN VE SAVCILIK DOSYASINDA Kİ İDDİALARDAN KORKTUĞU İÇİN Mİ TEMSA’YI GERİ ALMAYA KARAR VERDİ?

Sabancı Holding ne oldu da sattığı Temsa’yı geri alacağını KAP’A bildirdi?

Av. Türkmenoğlu’nun sosyal medya hesaplarını, açıklamaları ve bu konuda medya da çıkan haberleri bloke edenler Sabancı Holding’e bağlı çalışan sosyal medya uzmanları mı?

Hacı Ömer Sabancı Holding Grup şirketlerinden Temsa Ulaşım’ı yaptığı açıklamaya göre yabancı yatırımcıya satmıştı ancak yabancı yatırımcı da kısa bir süre sonra Konkordato ilan etmişti.

Hacı Ömer Sabancı Holding tarafından bu kez Temsa Ulaşım için yeni bir alım satım açıklaması yapıldı. KAP’a yapılan açıklamaya göre ;‘’Skoda Transportation’ın ana ortağı PPF ve Sabancı Topluluğu (Sabancı Holding ve/veya iştirakleri), %50-50 ortaklık yapısı ile Temsa Ulaşım Araçları’nın tamamının satın alınmasını değerlendirmek üzere bir niyet mektubu imzalamıştır. Detaylı incelemenin tamamlanması, ortaklık görüşmelerinin olumlu neticelenmesi ve gerekli izinlerin alınmasına bağlı olarak, satınalma işlemi gerçekleştirilecektir. PPF/Skoda Transportation’ın Türkiye’ye olan güveni ve Sabancı Topluluğu’nun ülkesine olan sorumluluğu neticesinde, Temsa Ulaşım Araçları’nın yeniden üretime başlaması ve yeni bir büyüme ivmesi yakalaması hedeflenmektedir.

Konu ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır’’ diye KAP’a bildirdi.

Bilindiği üzere Av. Leman TürkmenoğluHacı Ömer Sabancı Holding, True Value CapitalPartners ve Temsa Ulaşım yetkililerini savcılığa hileli iflastan şikayet etmiş ve grup şirketlerinin iflası için dava açmıştı.

Hacı Ömer Sabancı Holding’in Temsa Ulaşım’ı geri alacağını açıklaması üzerine İflas ve Konkordato sürecinin ne şekilde devam edeceği, Av.Leman Türkmenoğlu’nun şikayet ve davalarını geri çekip çekmeyeceği merakla bekleniyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.