BAKAN ZİYA SELÇUK AÇIKLADI ! 20 BİN EK ATAMA YAPILACAK

20 Şubat 2020 55 0

Milli Eğitim Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada, 20 bin ek öğretmen ataması yapılacağını bildirdi.

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’na konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

20 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin açıklamada bulunan Bakan Selçuk, bu yıl içerisinde 20 bin ek öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

“EKSİKLERİ TESPİT EDECEĞİZ”

Elazığ’daki depremde hasar gören okul binaları hakkında da konuşan Bakan Selçuk, 30 okul binasının hasar gördüğünü, bu binaların nasıl ve nereye yapılacağının hemen çözümlendiğini belirterek, “Pazar günü Elazığ’da olacağım. Velilerimizle de görüşeceğiz, eksikleri tespit edeceğiz. Pazartesi de okulları açacağız.” ifadelerini kullandı.

“RAHAT OLSUNLAR”

Selçuk, sınavla öğrenci alınacak okullarda kontenjanların oranının yüzde 10 olacağını, sayının bu oran üzerinden belirleneceğini de söyledi.

Bakan Selçuk, LGS kapsamındaki sınava girecek öğrenci sayısına ilişkin, “Çocuklarımızı asla mağdur etmeyiz, kontenjanlar ayarlandı, rahat olsunlar.” diye konuştu.

“SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

Bakan Ziya Selçuk, sözlerine, “Özel okul açma standartlarını yükseltmek istiyoruz. Bir kısmı kanuni düzenleme gerektiriyor. Bununla ilgili Meclis’teki süreç devam ediyor.” diyerek devam etti.

Kaynak: EnsonHaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ