BAHAR ÖNDER,BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

11 Kasım 2019 88 0

Doktor & Psikojenik Diyet Uzmanı , BAHAR ÖNDER , Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Bahar Önder Kimdir?

1973 İzmir doğumlu.

1996 yılında İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Başkent Üniversitesindeki aldığı Hemodiyaliz eğitimi sonrası önce İzmir Zübeyde Hanım Başkent Hastanesinde ardından Özel Kuşadası Hastanesinde ve halen de Özel Tire Diyaliz Merkezinde Diyaliz hekimi olarak görev yapmakta.

Diyaliz hekimi olarak son dönem Kronik Böbrek Yetmezlikli hastalara görev yaptığı süre boyunca daha kaliteli ,mutlu ve sağlıklı uzun bir yaşam sürebilmeleri adına kendini başta diyaliz alanı olmak üzere psikoterapi ve sağlıklı beslenme konularında uluslararası platformlardaki ve ülkemizdeki çeşitli kurumsal ve bireysel eğitimlere katılarak destekledi.

Sonrasında bu doğrultuda öncelikle kendinde sonra çevresinde yaptığı çalışmalar neticesinde aldığı umut verici kalıcı reel sonuçlara dayalı 2018 yılı Şubat ayı itibariyle Psikojenik Diyet Protokolünü oluşturdu.

Bu sayede başta çalıştığı merkezdeki diyaliz hastaları olmak üzere birçok hastanın sağlıklarına kavuşmalarına katkı sağladı.

2017 yılında TLC kanalında yayınlanan Dr.Nowzaradan’ın ‘Ağır Yaşamlar’ programındaki vakaların geçirdikleri zorlu dönüşüm kendisini çok etkiledi.

Bu zorlu süreçteki dirençli vakaları Dr.Now psikoterapistlere yönlendirerek sürece katkı sağlıyordu.

Bu ülkemizde de pek çok uzman tarafından desteklenmekte olup buradan yola çıkarak yaptığı araştırma ve çalışmalarda çağımızın hastalığı Obezite başta olmak üzere pek çok hastalığın temelinde yanlış rejim,sedanter yaşam tarzı ve diyet alışkanlıklarımızın ötesinde çocukluk,gençlik,askerlik,evlilik vb.kesitlerimize uzanan derin psikolojik travma,stres,toplumsal veya ailesel kökenli MİT ve inançlarımızın yattığını gözlemledi.

Doktor & Psikojenik Diyet Uzmanı , BAHAR ÖNDER , tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 14 KASIM saat 13:30’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.