ARZU ÇOTAOĞLU , BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

11 Ekim 2019 102 0

Makeup Artist, ARZU ÇOTAOĞLU, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Arzu Çotaoğlu Kimdir?

25 kasım 1978 Bursa Mustafakemalpaşa doğumlu.

İlk orta ve lise öğrenim hayatını Mustafa Kemal Paşada tamamladı. Anadolu üniversitesi iktisadi bilimler fakültesi okurken aynı zamanda tekstil tasarım alanında çalışma hayatına girdi.

Designer olarak çeşitli işletmelerin ev tekstil alanındaki dizayn tasarım departmanlarında başarıyla görev aldı. Fakat yeterli görmedi ve çabalayarak Uludağ üniversitesi güzel sanatlar eğitimi ABD resim-iş öğretmenliği bölümünü kazandı.

Üniversite eğitimine devam ederken çalışmayı bırakmayıp ikisini birlikte devam ettirdi. Tüm bunları yaşarken makyaj hayatında her zaman vardı.

Tekstildeki son 8 yılını yönetici olarak tamamlayıp artık hayatında makyaja yer açmaya karar verdi. Bununla ilgili araştırmalar yapıp çeşitli kurslara gitti.

Cilt bakımı kursları , özel dersler , kaş kirpik bakımı , yüz anatomisi , kozmetiklerin bileşimi yapısı gibi bilgiler içeren özel dersler ve kursların neticesinde Profesyonel Makeup ibaresini isminin yanında görebileceği ana gelmişti.
Ve Arzu Çotaoğlu şunu da ekliyor .”Şuanda severek aşkla yaptığım bu işimde inanılmaz huzurlu ve mutluyum”.

Makeup Artist, ARZU ÇOTAOĞLU ,tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 12 EKİM saat 15:30’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ