ALİ ZENGİN, BUSİNESS CHANNEL TÜRK’TE

07 Ekim 2019 75 0

İnnovasyon ve Endüstriyel Tasarım Yöneticisi Ali Zengin, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Ali Zengin Kimdir ?


1981 yılında doğan Ali Zengin lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamlamıştır.  “Stratejik Tasarım Yaklaşımı ve Tasarımın Anlamı” üzerine yaptığı Yüksek lisans derecesini ise yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım bölümünden almıştır. Sabancı Holding’ e bağlı TEMSA Global, TEMSA Ar-Ge ve Teknoloji A.Ş ve Bozankaya firmalarında Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde Endüstriyel Tasarım Uzman ve Ekip Lideri pozisyonlarında görev yapmıştır. Şu anda, 2006 yılında Türkiye’nin ilk, en büyük, bağımsız ve yerli araştırma geliştirme şirketi olarak kurulan Hexagon Studio’da İnovasyon ve Endüstriyel Tasarım Müdürü olarak çalışmaktadır.

Otomotiv, havacılık, perakende, savunma sanayii, beyaz eşya ve küçük ev aletleri gibi bir çok sektörde yenilikçi projelere imza atmıştır. Otomotiv tarihinin en büyük ihalelerinden birisi olarak gündemde olan “Amerika Posta İdaresi (USPS) Posta aracı, Londra Taksi, dünyanın bir çok farklı ülkesinde kullanılan otobüs, tren, trolleybus gibi toplu taşıma araçları, ticari araçlar, savunma sanayi araç ve cihazları, beyaz eşya sektörü ürünleri, sivil havacılık hizmet süreç ve ürünleri, perakende  alışveriş deneyimi” gibi farklı sektörler için tasarım ve inovasyon projelerinin yönetim ve tasarım süreçlerinde görev almıştır. Aynı zamanda ekibiyle birlikte “Tasarım Odaklı Düşünme, Stratejik Tasarım Yaklaşımı, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Inovasyon Liderliği” konularıyla ilgili  farklı sektörlerden firmalara ve üniversitelerde eğitimler ve seminerler vermektedir. 

İnnovasyon ve Endüstriyel Tasarım Yöneticisi Ali Zengin ,tecrübelerini ve daha fazlasını “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 26 Ekim saat 16:00’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
instagram takipçi satın al