AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK’TEN AÇIKLAMA: DARBE TARTIŞMASI TÜRKİYE İÇİN LÜZUMSUZ BİR GÜNDEMDİR

18 Şubat 2020 65 0

AK Parti Sözcüsü Çelik yaptığı açıklamada, “Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türk heyetinin Moskova’daki temaslarına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, “Rejim, önceki sınırlarına çekilmezse bunu tahakkuk ettirmek için gerekli askeri hazırlıkları yaptığımız açık ve net bir şekilde karşı tarafa iletildi.” dedi.

Çelik, koronavirüs salgınına : “Koronavirüsle mücadelede Çin’le dayanışma içindeyiz ama Uygur Türkleri ile ilgili gelen olumsuz haberlerden kaygı duyuyoruz.” diye konuştu.

HİSSE DEVRİ

İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin devrine ilişkin soru üzerine Çelik, “Atatürk milletimizin ortak değeridir. Atatürk’e ait her türlü değerin de devlet tarafından temsil edilmesi daha uygundur.” yanıtını verdi.

“DARBE TARTIŞMASI TÜRKİYE’Yİ İÇİN LÜZUMSUZ BİR GÜNDEMDİR”

Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, “Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır.” dedi.

Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına ilişkin, “Cumhurbaşkanımız için ‘maşa’ gibi bir ifade kullanmışsa bunu ancak aynaya bakarak söylemiştir.” diye konuştu.

Kaynak: TGRT

BENZER KONULAR
YORUM YAZ