AHMET ARNAZ , BUSİNESS CHANNEL TÜRK'TE

04 Mart 2020 55 0

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Ahmet Arnaz, Özge Vardarlı’ya konuk olacak.

Ahmet Arnaz Kimdir ?

Ahmet Arnaz 22.03.1970’te Antalya’da doğdu.

İlk-orta ve lise eğitimini Antalya ‘da tamamladıktan sonra 1994 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Texas Heart Institute’ de Observer olarak görev alan Doç. Dr. Ahmet Arnaz yine aynı yıl Dr. Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kalp ve damar cerrahisi alanında uzmanlık eğitimini tamamladı.

2010 yılında Operatör doktor olarak Van Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmet görevine başladı ve 16 ay süre ile bu görevde kaldı.

2011 yılında Acıbadem Sağlık Grubu Bakırköy Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahi Kliniğinde çalışmaya başladı. 2015 yılından itibaren Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi ABD’ da ki akademisyenlik görevini ve Acıbadem Bakırköy Hastanesindeki görevini sürdürmektedir.


Doç. Dr. Ahmet Arnaz, erişkin kalp cerrahisi; koroner arter bypass ameliyatları, kalp kapak tamirleri ve replasmanları, aort cerrahisi, asendan ve arkus aorta replasmanları, ECMO konularında oldukça deneyimlidir.

Yine venöz hastalıklarda; endovenöz laser ablasyon, high ligasyon, pake eksizyonu, derin ven trombozu tedavisi (endovenöz trombektomi) ve periferik arter hastalıklarında; periferik arter bypass cerrahisi, aorta-bifemoral bypass, femoro-popliteal ve distal periferik arter bypass cerrahisi, anjiografik yöntemler ile periferik arter hastalıklarının tedavisi (EVAR, TEVAR), karotis arter hastalığında endarterektomi konularında 16 yıllık tecrübeye sahiptir.


Doç. Dr. Ahmet Arnaz, ülkemizin en önemli çocuk kalp merkezinde 8 yıldır çok deneyimli bir ekip ile çalışmakta olup her türlü kompleks konjenital kalp ameliyatlarını (yenidoğan kalp cerrahisi, arterial switch, Senning, Fontan, Rastelli prosedürü, ECMO gibi) başarı ile uygulamaktadır.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Ahmet Arnaz, tecrübelerini ve daha fazlasını çok yakında “Özge Vardarlı ile İşibilen” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor olacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

instagram takipçi satın al